Division Standings, Schedule and Contacts



on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Girls U15 Division 2


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 CHFC CHFC 2008 GIRLS 5 5 0 0 22 6 16 15 3.00
2 MSC Mission Rebels 7 6 0 1 20 7 13 19 2.71
3 NSG WARRIORS 6 5 0 1 15 6 9 16 2.67
4 SCYS Storm 08 8 5 1 2 18 7 11 17 2.13
5 NSG HUSTLE 7 4 2 1 20 10 10 13 1.86
6 PCE Aces (DERAS) 7 3 3 1 8 6 2 10 1.43
7 CMF Rebels 7 3 3 1 11 16 -5 10 1.43
8 SDU 08F Selects 6 2 2 2 15 11 4 8 1.33
9 SUSC Warriors 08F ● 7 0 7 0 1 39 -38 8 1.14
10 SFC Rangers 08F 7 2 4 1 19 17 2 7 1.00
11 VUFC Thunder 8 1 2 5 10 9 1 8 1.00
12 RMSC RMSC U15G1D2 (Nelson/Gibson) 6 1 4 1 10 17 -7 4 0.67
13 RUSC Fury 6 1 5 0 4 13 -9 3 0.50
14 VAFC Fury 7 1 6 0 6 20 -14 3 0.43
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to schedules page




Schedule for Girls U15 Division 2

Sunday, September 11 (week 1)
match id# time field home score away
2208573 12:00pm Hjorth Park Turf #1 SUSC Warriors 08F CFC 08F Royal
2208684 12:30pm Brothers Park Grass SCYS Storm 08 1 1 VUFC Thunder
2208685 2:00pm Exhibition Field Main Stadium CHFC CHFC 2008 GIRLS np np NSG WARRIORS • match cancelled• exhibition
(score entry required)
2208686 9:30am Gates Park Turf 1 PCE Aces (DERAS) WVFC Strikers 08
2208687 12:00pm Holly Park 11v11 Grass SDU 08F Selects SFC Rangers 08F
Saturday, October 8 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 22 (week 7)
match id# time field home score away
2208691 12:00pm McCartney Grass NSG HUSTLE 1 3
MSC Mission Rebels
Sunday, October 30 (week 8)
match id# time field home score away
2208608 2:00pm Mackie Park Turf NDFC United 08F SUSC Warriors 08F • exhibition
(score entry required)
2208732 2:30pm Cliff Gilker Park Grass SCYS Storm 08 RMSC RMSC U15G1D2 (Nelson/Gibson) • exhibition
(score entry required)
2208733 2:00pm Exhibition Field Main Stadium CHFC CHFC 2008 GIRLS MSC Mission Rebels • exhibition
(score entry required)
2208734 9:30am Gates Park Turf 1 PCE Aces (DERAS) NSG HUSTLE • exhibition
(score entry required)
2208736 2:00pm Holly Park 11v11 Turf SDU 08F Selects CMF Rebels • exhibition
(score entry required)
2208737 6:15pm Confederation AT NSG WARRIORS RUSC Fury • exhibition
(score entry required)
2208738 10:00am Ambleside D AT WVFC Strikers 08 VAFC Fury • exhibition
(score entry required)
2208739 4:00pm Newton Athletic 1 Turf SFC Rangers 08F VUFC Thunder • exhibition
(score entry required)
Sunday, November 6 (week 9)
match id# time field home score away
2219092 4:00pm Exhibition Field Main Stadium
CHFC CHFC 2008 GIRLS 6 3 SFC Rangers 08F
2219093 1:30pm Pitt Meadows Secondary Turf RMSC RMSC U15G1D2 (Nelson/Gibson) 4 4 SDU 08F Selects
2219094 11:30am Hjorth Park Turf #1 SUSC Warriors 08F 0 2
RUSC Fury
2219095 12:00pm Trillium W Turf VAFC Fury 0 6
NSG HUSTLE
2219096 11:00am UBC Ken Woods Turf VUFC Thunder 0 1
CMF Rebels
2219097 2:30pm Cliff Gilker Park Grass
SCYS Storm 08 3 1 PCE Aces (DERAS)
Saturday, November 12 (week 10)
League Cup teams only: Nov 12/13 schedule found here
Sunday, November 20 (week 11)
match id# time field home score away
2219105 3:15pm Pitt Meadows Secondary Turf RMSC RMSC U15G1D2 (Nelson/Gibson) 2 4
MSC Mission Rebels
2219106 2:00pm Hugh Boyd Blue RUSC Fury 1 2
SFC Rangers 08F
2219107 12:00pm Hjorth Park Turf #1 SUSC Warriors 08F 0 3
SDU 08F Selects
2219109 6:15pm Confederation AT
NSG WARRIORS 2 1 CMF Rebels
2219110 4:00pm Empire Field N Turf VAFC Fury 0 2
PCE Aces (DERAS)
2219111 12:00pm