Division Standings, Schedule and Contacts



on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Boys U14 Division 1


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 CAU Cosmos 2009 10 9 1 0 28 8 20 27 2.70
2 ICSF ICSF Roma 9 7 0 2 39 15 24 23 2.56
3 SFC Sparta 09M 8 6 0 2 33 10 23 20 2.50
4 NVFC Fury 09 10 7 2 1 36 20 16 22 2.20
5 NDFC Delta Selects 09M 10 7 2 1 26 15 11 22 2.20
6 RMSC RMSC U14B1D1 (Hitchman/Santamaria) 9 6 3 0 33 19 14 18 2.00
7 GVU Van. United 09M 10 6 3 1 35 18 17 19 1.90
8 GAC Selects 09M 10 5 4 1 25 21 4 16 1.60
9 CMF Atalanta 9 3 2 4 12 11 1 13 1.44
10 WVFC Rangers 09 10 4 4 2 24 22 2 14 1.40
11 PMSC BU14 D1 AC Selects 10 4 4 2 18 18 0 14 1.40
12 CFC 09M Royal 10 4 4 2 20 21 -1 14 1.40
13 WBN Galaxy 10 4 5 1 23 22 1 13 1.30
14 VAFC Mustangs 10 4 5 1 17 22 -5 13 1.30
15 VUFC Bandits 10 4 6 0 20 27 -7 12 1.20
16 LUSA LANGLEY UTD SINGHF22 10 3 5 2 12 19 -7 11 1.10
17 CMF Roma 10 2 5 3 16 21 -5 9 0.90
18 VYSA VanCity Selects 8 2 5 1 7 23 -16 7 0.88
19 SUSC Newcastle 09M 8 1 6 1 6 21 -15 4 0.50
20 FCF Blues 09 9 1 8 0 6 34 -28 3 0.33
21 FVS 09 FV Selects 10 0 9 1 6 40 -34 1 0.10
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to schedules page




Schedule for Boys U14 Division 1

Saturday, September 10 (week 1)
match id# time field home score away
2206005 2:00pm Mackie Park Turf
NDFC Delta Selects 09M 4 2 WBN Galaxy
2206006 10:30am Newton Athletic 9 Grass
GVU Van. United 09M 3 0 WVFC Rangers 09
2206007 1:30pm Town Centre North Main CMF Atalanta 2 2 FVS 09 FV Selects
2206008 12:00pm Willoughby SE LUSA LANGLEY UTD SINGHF22 0 1
RMSC RMSC U14B1D1 (Hitchman/Santamaria)
2206009 5:00pm Mulgrave AT FCF Blues 09 0 4
VAFC Mustangs
2206100 2:00pm Newton Athletic Grass #10
SFC Sparta 09M 7 1 VUFC Bandits
2206102 12:15pm Burdett AT NVFC Fury 09 3 4
CAU Cosmos 2009
2206103 9:00am Cunnings
CMF Roma 3 1 BCT BC Tigers 09 M
2206104 1:45pm Hjorth Park Turf #2 GAC Selects 09M 4 6
ICSF ICSF Roma
2206105 12:30pm Heritage Mtn Elem Grass Field PMSC BU14 D1 AC Selects 0 3
CFC 09M Royal
SUSC Newcastle 09M — BYE
Saturday, September 17 (week 2)
match id# time field home score away
2206010 10:00am Ambleside D AT WVFC Rangers 09 0 2
NDFC Delta Selects 09M
2206011 12:30pm Matsqui Rec Centre Turf #4 FVS 09 FV Selects 0 4
GVU Van. United 09M
2206012 11:45am Pitt Meadows Athletic #8 grass
RMSC RMSC U14B1D1 (Hitchman/Santamaria) 4 2 CMF Atalanta
2206013 10:00am Empire Field N Turf VAFC Mustangs 1 2
LUSA LANGLEY UTD SINGHF22
2206014 1:00pm Burnaby Central
WBN Galaxy 8 1 FCF Blues 09
2206107 12:30pm Burnaby Lake West #1
CAU Cosmos 2009 2 0 SUSC Newcastle 09M
2206108 12:45pm Newton Athletic 2 Turf BCT BC Tigers 09 M 2 3
NVFC Fury 09
2206109 10:15am Andy Livingstone East Turf
ICSF ICSF Roma 4 2 CMF Roma
2206110 2:30pm South Surrey Athletic Park #8
CFC 09M Royal 2 1 GAC Selects 09M
2206111 10:30am Point Grey turf
VUFC Bandits 4 1 PMSC BU14 D1 AC Selects
SFC Sparta 09M — BYE
Saturday, September 24 (week 3)
match id# time field home score away
2206015 12:00pm Mackie Park Turf
NDFC Delta Selects 09M 4 0 FVS 09 FV Selects
2206016 9:00am Newton Athletic Turf #4 GVU Van. United 09M 3 7
RMSC RMSC U14B1D1 (Hitchman/Santamaria)
2206017 12:30pm Charles Best CMF Atalanta 1 1 VAFC Mustangs
2206018 12:30pm Noel Booth turf
LUSA LANGLEY UTD SINGHF22 1 0 FCF Blues 09
2206019 10:00am Ambleside D AT WVFC Rangers 09 3 3 WBN Galaxy
2206112 2:30pm Newton Athletic Grass #10
SFC Sparta 09M 3 0 CAU Cosmos 2009
2206113 2:00pm Newton Athletic Turf #4
SUSC Newcastle 09M 3 1 BCT BC Tigers 09 M
2206114 9:15am Windsor AT NVFC Fury 09 2 2 ICSF ICSF Roma
2206115 10:30am Town Centre Fridge CMF Roma 1 3
CFC 09M Royal
2206116 10:00am Erma Stephenson Park
GAC Selects 09M 1 0 PMSC BU14 D1 AC Selects • forfeit by away
2206117 10:00am Andy Livingstone West Turf VYSA VanCity Selects 0 4
VUFC Bandits
Friday, September 30 (week 4)
match id# time field home score away
2206123 6:30pm Burnaby Lake West #3
CAU Cosmos 2009 4 0 VYSA VanCity Selects
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2206020 9:00am Albion Sports Complex grass 4 RMSC RMSC U14B1D1 (Hitchman/Santamaria) 5 6
NDFC Delta Selects 09M
2206021 9:30am Van Tech turf VAFC Mustangs 0 4
GVU Van. United 09M
2206022 6:30pm Mulgrave AT FCF Blues 09 0 1
CMF Atalanta
2206023 8:30am Burnaby Central
WBN Galaxy 2 1 LUSA LANGLEY UTD SINGHF22
2206024 12:00pm Matsqui Rec Centre Turf #2 FVS 09 FV Selects 0 4
WVFC Rangers 09
2206118 12:45pm Newton Athletic 2 Turf BCT BC Tigers 09 M 1 5
SFC Sparta 09M
2206119 10:30am