Division Standings, Schedule and Contacts



on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Boys U14 Division 2 South East White


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 MSC Mission Guardians 9 6 2 1 32 10 22 19 2.11
2 SDU 09M Selects 9 6 3 0 24 22 2 18 2.00
3 AUSC United 10 5 3 2 25 18 7 17 1.70
4 SFC Real Madrid 09M 10 5 3 2 30 32 -2 17 1.70
5 LUSA LANGLEY UTD KRISTF22 9 3 6 0 28 26 2 9 1.00
6 LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22 8 2 6 0 7 31 -24 6 0.75
7 GAC Lions 09M 10 1 7 2 18 40 -22 5 0.50
8 NDFC United 09M 10 1 8 1 13 38 -25 4 0.40
9 ASA STORM 9 1 8 0 10 46 -36 3 0.33
10 TZFC Hawks 9 0 7 2 4 23 -19 2 0.22
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to schedules page




Schedule for Boys U14 Division 2 South East White

Saturday, September 17 (week 2)
match id# time field home score away
2206221 12:30pm Noel Booth turf
LUSA LANGLEY UTD KRISTF22 4 3 AUSC United
2206224 2:00pm Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22 1 5
LUSA LANGLEY UTD CAMPBELLF22
2206225 1:00pm Matsqui Rec Centre #2 Full Field ASA STORM 1 8
MSC Mission Guardians
2206333 10:00am Fleetwood Park SFC Real Madrid 09M 0 7
CFC 09M White
2206334 12:15pm North Delta Cmty Park Delsom
NDFC United 09M 2 1 SDU 09M Selects
2206335 12:00pm Fraser Heights 11v11
GAC Lions 09M 7 1 AKAL Eagles 09M
TZFC Hawks — BYE
Saturday, September 24 (week 3)
match id# time field home score away
2206226 12:45pm Gates Park Turf 1
PCE United (BARBATO) 5 3 LUSA LANGLEY UTD KRISTF22
2206227 11:15am Matsqui Rec Centre Turf #3 AUSC United 0 4
CMF Liverpool
2206228 12:00pm Townsend A Turf
TZFC Eagles 3 1 TZFC Hawks
2206230 10:00am Yorkson turf
LUSA LANGLEY UTD CAMPBELLF22 4 1 MSC Mission Guardians
2206231 12:15pm North Shore Turf Field Full
PMSC BU14 D2 United 2 1 ASA STORM
2206336 2:00pm Cloverdale Athletic Park Turf #1 SUSC Parma 09M 3 3 SFC Real Madrid 09M
2206337 9:00am South Surrey Athletic Park #10
CFC 09M White 7 0 NDFC United 09M
2206338 12:00pm Holly Park 11v11 Turf
SDU 09M Selects 2 1 AKAL Eagles 09M
2206339 11:00am Kabaddi Park
AKAL Rangers 09M 7 0 GAC Lions 09M
LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22 — BYE
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2206233 12:30pm Tzeachten Field TZFC Hawks 2 3
AUSC United
2206234 11:00am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22 0 5
TZFC Eagles
2206236 10:00am Exhibition Park #2 SE ASA STORM 0 7
LUSA LANGLEY UTD CAMPBELLF22
2206237 10:00am Yorkson turf LUSA LANGLEY UTD KRISTF22 0 1
PMSC BU14 D2 United
2206340 12:15pm North Delta Cmty Park Delsom NDFC United 09M 2 3
SUSC Parma 09M
2206342 12:30pm Fraser Heights 11v11 GAC Lions 09M 2 6
SDU 09M Selects
2206343 2:30pm Fleetwood Park SFC Real Madrid 09M 2 4
AKAL Rangers 09M
MSC Mission Guardians — BYE
Saturday, October 8 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 22 (week 7)
match id# time field home score away
2206244 10:00am Yorkson turf LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22 0 3
PCE United (BARBATO)
2206245 3:15pm Mission Sports Park ATF 9 (full field) MSC Mission Guardians 0 0 AUSC United
2206248 12:30pm Tzeachten Field TZFC Hawks 0 2
PMSC BU14 D2 United
2206249 3:30pm Charles Best
CMF Liverpool 2 0 LUSA LANGLEY UTD KRISTF22
2206348 11:00am Pebble Hill Park Grass SDU 09M Selects 1 4
SUSC Parma 09M
2206349 2:30pm Fraser Heights 11v11 GAC Lions 09M 0 6
CFC 09M White
2206351 1:45pm Mackie Park Turf NDFC United 09M 1 4
SFC Real Madrid 09M
ASA STORM — BYE
Saturday, October 29 (week 8)
match id# time field home score away
2206250 12:45pm Gates Park Turf 2 PCE United (BARBATO) MSC Mission Guardians • exhibition
(score entry required)
2206251 12:30pm Matsqui Rec Centre Turf #3 AUSC United LUSA LANGLEY UTD CAMPBELLF22 • exhibition
(score entry required)
2206253 10:30am North Shore Turf Field Full PMSC BU14 D2 United LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22 • exhibition
(score entry required)
2206254 11:00am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD KRISTF22 TZFC Hawks • exhibition
(score entry required)
2206255 3:00pm Town Centre North Main CMF Liverpool ASA STORM • exhibition
(score entry required)
2206353 1:15pm Goldstone Park Park West AKAL Rangers 09M SDU 09M Selects • exhibition
(score entry required)
2206354 10:45am Newton Athletic Grass #10 SFC Real Madrid 09M AKAL Eagles 09M • exhibition
(score entry required)
2206355 1:45pm Mackie Park Turf NDFC United 09M GAC Lions 09M • exhibition
(score entry required)
Saturday, November 5 (week 9)
match id# time field home score away
2214963 1:30pm Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD KRISTF22 1 4
MSC Mission Guardians
2214964 10:00am Fraser Heights 11v11 GAC Lions 09M 3 4
ASA STORM
2214965 12:15pm North Delta Cmty Park Delsom NDFC United 09M 1 3
AUSC United
2214966 12:30pm Tzeachten Field TZFC Hawks 0 0 SFC Real Madrid 09M
2214967 12:00pm Dugald Morrison 11v11 Turf SDU 09M Selects LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22
Saturday, November 12 (week 10)
League Cup teams only: Nov 12/13 schedule found here
match id# time field home score away
2214968 3:15pm Mission Sports Park ATF 9 (full field)
MSC Mission Guardians 7 1 ASA STORM
2214969 12:45pm Matsqui Rec Centre Turf #3
AUSC United 5 4 LUSA LANGLEY UTD KRISTF22
2214970 12:00pm Newton Athletic Grass #10
SFC Real Madrid 09M 4 2 NDFC United 09M
2214971 11:00am Noel Booth turf
LUSA LANGLEY UTD MCNEILLYF22 1 0 TZFC Hawks
2214972 11:00am Pebble Hill Park Grass
SDU 09M Selects 4 1 GAC Lions 09M
Saturday, November 19 (week 11)
match id# time field home score away
2214973 1:30pm Hjorth Park Turf #2 GAC Lions 09M 0 6
MSC Mission Guardians
2214974 2:00pm Matsqui Rec Centre Turf #3
AUSC United 4 0 ASA STORM
2214975 12:30pm