Standings, Division Schedule and Contacts


team found

on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Boys U14 Division 3 Red


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 RMSC RMSC U14B2D3 (Christiansen/L'Abbe) 12 10 1 1 46 15 31 31 2.58
2 CMF Fusion 12 9 3 0 35 22 13 27 2.25
3 CMF Lightning 11 7 1 3 42 10 32 24 2.18
4 SDU 09M Wang 11 6 1 4 35 18 17 22 2.00
5 CFC 09M Spurs 11 7 3 1 33 17 16 22 2.00
6 LUSA LANGLEY UTD MURPHYF22 11 7 4 0 43 24 19 21 1.91
7 CFC 09M Riptide 11 6 4 1 37 31 6 19 1.73
8 LUSA LANGLEY UTD RAHMATIF22 11 6 4 1 28 23 5 19 1.73
9 CFC 09M Impact 12 6 5 1 26 17 9 19 1.58
10 CMF Sounders 12 4 5 3 22 24 -2 15 1.25
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to regular season schedules page




Schedule for Boys U14 Division 3 Red

Saturday, September 24 (week 3)
match id# time field home score away
2206622 11:00am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD MCDONALDF22 1 5
LUSA LANGLEY UTD MURPHYF22
2206623 2:30pm Telosky #1 turf AFC U14B Celtic - Peter Mantine 0 6
RMSC RMSC U14B2D3 (Christiansen/L'Abbe)
2206624 2:15pm Pitt Meadows Athletic #8 grass RMSC RMSC U14B3D3 (Lalande/Grill) 2 3
LUSA LANGLEY UTD RAHMATIF22
2206703 12:00pm Erma Stephenson Park GAC Tigers 09M 0 7
CFC 09M Riptide
2206706 2:00pm North Delta Cmty Park Delsom NDFC Blue 09M 1 5
SDU 09M Wang
2206707 11:00am Newton Athletic 2 Turf BCT Kidsplay 09 M 3 3 CFC 09M Spurs
2206708 1:00pm South Surrey Athletic Park #3
CFC 09M Impact 3 1 SUSC Manchester United 09M
2207024 10:00am Heritage Mtn Elem Grass Field PMSC United BU14D3 0 6
CMF Sounders
2207026 9:00am Town Centre Fridge CMF Grizzlies 1 1 CMF Lightning
2207027 9:00am Percy Perry Stadium CMF Nitro 1 5
CMF Fusion
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2206625 11:30am Yorkson turf LUSA LANGLEY UTD MURPHYF22 np np TZFC Wolves • match not played
2206626 4:30pm Westview Secondary turf
RMSC RMSC U14B2D3 (Christiansen/L'Abbe) 5 0 LUSA LANGLEY UTD MCDONALDF22
2206627 2:00pm Walnut Grove turf
LUSA LANGLEY UTD RAHMATIF22 4 2 AFC U14B Celtic - Peter Mantine
2206712 10:00am Pebble Hill Park Grass
SDU 09M Wang 3 1 NSFC Mustangs 09M Elites
2206713 2:30pm South Surrey Athletic Park #3
CFC 09M Spurs 2 0 NDFC Blue 09M
2206715 4:30pm Newton Athletic Turf #4 SUSC Sounders 09M 0 2
CFC 09M Impact
2206716 2:30pm South Surrey Athletic Park #8
CFC 09M Riptide 9 2 SUSC Revolution 09M
2207031 12:15pm Percy Perry Stadium
CMF Lightning 6 2 CMF Avengers
2207032 2:30pm Town Centre Fridge
CMF Fusion 2 1 CMF Grizzlies
2207035 9:00am Town Centre Mobilio
CMF Sounders 3 1 PCE Thunder (WALKER)
Saturday, October 8 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 15 (week 6)
match id# time field home score away
2206629 2:00pm Tzeachten Field TZFC Wolves 2 5
RMSC RMSC U14B2D3 (Christiansen/L'Abbe)
2206631 5:30pm Westview Secondary turf RMSC RMSC U14B3D3 (Lalande/Grill) 1 4
LUSA LANGLEY UTD MURPHYF22
2206632 1:00pm Mission Sports Park Grass 5 (full field) MSC Mission Rampage 1 4
LUSA LANGLEY UTD RAHMATIF22
2206719 10:30am Hjorth Park Turf #1 NSFC Mustangs 09M Elites 1 4
CFC 09M Spurs
2206721 9:00am Pebble Hill Park Grass
SDU 09M Wang 3 0 CFC 09M Impact
2206723 1:00pm South Surrey Athletic Park #3
CFC 09M Riptide 5 1 SUSC Sounders 09M
2207036 2:00pm Heritage Mtn Elem Grass Field PMSC United BU14D3 0 6
CMF Lightning
2207037 9:00am Cunnings
CMF Avengers 5 2 CMF Fusion
2207041 9:00am Percy Perry Stadium
CMF Sounders 1 0 PCE Warriors (PETERSON)
Saturday, October 22 (week 7)
match id# time field home score away
2206634 11:30am Yorkson turf
LUSA LANGLEY UTD RAHMATIF22 5 0 LUSA LANGLEY UTD MCDONALDF22
2206635 3:45pm Westview Secondary turf
RMSC RMSC U14B2D3 (Christiansen/L'Abbe) 4 0 RMSC RMSC U14B3D3 (Lalande/Grill)
2206636 1:00pm Yorkson turf
LUSA LANGLEY UTD MURPHYF22 4 1 MSC Mission Rampage
2206724 9:00am Pebble Hill Park Grass
SDU 09M Wang 7 0 GAC Tigers 09M
2206727 1:00pm