Regular Season Schedules


on this page: standings | schedule | team contacts

Per BCSA rules, standings are only published for U14 and older



Schedule for Boys U12 Division 2B White

Saturday, September 9 (week 1)
match id# time field home score away
Saturday, September 9 2302343 9:00am Matsqui Rec Centre #3 South ASA HURRICANE LUSA LANGLEY UTD WOODLANDF23
 
Saturday, September 9 2302881 11:00am Winskill Park 8v8 Turf North SDU 12M D2 Hall LUSA LANGLEY UTD GOUGHF23
 
Saturday, September 9 2302882 11:30am Newton Athletic #2 North BCT 12M LIVERPOOL TZFC WOLVES
 
Saturday, September 9 2302883 3:00pm Eagle Ridge Park South CMFSC Wrexham RMSC U12B4D2 (Woolley/Ross)
 
Saturday, September 9 2302884 11:30am Gates Park Grass 1 East PCEFC Dark Knights (Sollwedel) GVU Real Madrid 12M
 
Saturday, September 9 2302885 1:30pm Stitos West TZFC HAWKS NSFC Mustangs 12M Elites
 
Saturday, September 16 (week 2)
match id# time field home score away
Saturday, September 16 2302350 12:00pm Walnut Grove turf 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD KRCMARF23 ASA HURRICANE
 
Saturday, September 16 2302886 9:30am Stitos West TZFC WOLVES SDU 12M D2 Hall
 
Saturday, September 16 2302887 12:00pm Pitt Meadows Secondary 1 East Turf RMSC U12B4D2 (Woolley/Ross) BCT 12M LIVERPOOL
 
Saturday, September 16 2302888 9:00am Newton Athletic #4 North GVU Real Madrid 12M CMFSC Wrexham
 
Saturday, September 16 2302889 12:30pm Hjorth Park Turf #1 South 8v8 NSFC Mustangs 12M Elites PCEFC Dark Knights (Sollwedel)
 
Saturday, September 16 2302890 12:00pm Walnut Grove turf 8v8 #2 LUSA LANGLEY UTD GOUGHF23 TZFC HAWKS
 
Saturday, September 16 2315901 1:00pm Robin Park GAC Clippers 12M CFC 12M Marseille
 
Saturday, September 16 2316143 9:30am Aldergrove Athletic Park West turf AYSC Boys U12 AYSC 2 AYSC Boys U12 AYSC United
 
Saturday, September 16 2316221 11:30am Yorkson S1 (8v8) LUSA Boys U12 LUSA THORNLEYF23 LUSA Boys U12 LUSA HOFFMANF23
 
Saturday, September 23 (week 3)
match id# time field home score away
Saturday, September 23 2302357 2:15pm Matsqui Rec Centre #2 South ASA HURRICANE NDFC Royals 12M
 
Saturday, September 23 2302891 9:00am Winskill Park 8v8 Turf South SDU 12M D2 Hall RMSC U12B4D2 (Woolley/Ross)
 
Saturday, September 23 2302892 9:45am Newton Athletic #2 South BCT 12M LIVERPOOL GVU Real Madrid 12M
 
Saturday, September 23 2302893 1:30pm Eagle Ridge Park South CMFSC Wrexham NSFC Mustangs 12M Elites
 
Saturday, September 23 2302894 11:30am Gates Park Grass 1 East PCEFC Dark Knights (Sollwedel) TZFC HAWKS
 
Saturday, September 23 2302895 11:00am Stitos East TZFC WOLVES LUSA LANGLEY UTD GOUGHF23
 
Saturday, September 23 2315908 3:00pm Dufferin Park North CFC 12M Marseille SUSC Dragons 12M
 
Saturday, September 23 2316147 11:45am Matsqui Rec Centre #3 North AUSC Boys U12 AUSC AYSC Boys U12 AYSC 2
 
Saturday, September 23 2316228 1:00pm Yorkson S1 (8v8) LUSA Boys U12 LUSA HOFFMANF23 LUSA LANGLEY UTD REIMERF23
 
Saturday, September 30 (week 4)
match id# time field home score away
Saturday, September 30 2302364 11:00am Winskill Park 8v8 Turf South SDU 12M D2 Orange ASA HURRICANE
 
Saturday, September 30 2302896 8:45am Newton Athletic #4 South GVU Real Madrid 12M SDU 12M D2 Hall
 
Saturday, September 30 2302897 11:45am Hjorth Park Turf #1 North 8v8 NSFC Mustangs 12M Elites BCT 12M LIVERPOOL
 
Saturday, September 30 2302898 9:30am Stitos West TZFC HAWKS CMFSC Wrexham
 
Saturday, September 30 2302899 3:45pm Willoughby turf NE 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD GOUGHF23 PCEFC Dark Knights (Sollwedel)
 
Saturday, September 30 2302900 9:00am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U12B4D2 (Woolley/Ross) TZFC WOLVES
 
Saturday, September 30 2315912 2:30pm Don Christian Park West Grass #1 8v8 SUSC Fire 12M CFC 12M Marseille
 
Saturday, September 30 2316151 11:00am Aldergrove Athletic Park West turf AYSC Boys U12 AYSC 2 CHFC Boys U12 CFC Blue
 
Saturday, September 30 2316232 1:00pm