Regular Season Schedules


on this page: standings | schedule | team contacts

Per BCSA rules, standings are only published for U14 and older



Schedule for Boys U13 Division 1B Red

Saturday, September 9 (week 1)
match id# time field home score away
Saturday, September 9 2303681 11:00am Hjorth Park Turf #2 GAC Selects 11M PMSC Pre-BCSPL
 
Saturday, September 9 2303682 2:30pm Cloverdale Athletic Park Turf #2 SUSC BCSPL Pre-Intake Red 11M SFC Selects 11M
 
Saturday, September 9 2303683 10:00am Newton Athletic 2 Turf BCT Tigers 11M CFC 11M White
 
Saturday, September 9 2303921 12:15pm North Delta Cmty Park Delsom North NDFC United 11M SUSC BCSPL Pre-Intake Black 11M
 
Saturday, September 9 2303922 9:00am Byrne Creek Secondary East SBMC Thunder CMFSC Wrexham FC
 
Saturday, September 9 2303923 2:00pm Walnut Grove turf LUSA LANGLEY UTD DRIEGENF23 BFC Lightning B2011
 
Saturday, September 9 2303924 11:00am Winskill Park 8v8 Turf South SDU 11M D1 Huggon PCEFC Wolves (Currie)
 
Saturday, September 9 2303925 11:00am Burnaby North East BFC Galaxy B2011 TZFC Eagles
 
Saturday, September 9 2303926 1:00pm Town Centre North Main North CMFSC Tigres CFC 11M Black
 
Saturday, September 16 (week 2)
match id# time field home score away
Saturday, September 16 2303688 9:00am Newton Athletic #1 South SFC Selects 11M GAC Selects 11M
 
Saturday, September 16 2303690 4:30pm Town Centre North Main North CMFSC Tottenham BCT Tigers 11M
 
Saturday, September 16 2303927 4:30pm Town Centre North Main South CMFSC Wrexham FC NDFC United 11M
 
Saturday, September 16 2303928 10:30am Caribou Oval Oval Turf - West BFC Lightning B2011 SBMC Thunder
 
Saturday, September 16 2303929 11:15am Gates Park Turf 2 West PCEFC Wolves (Currie) LUSA LANGLEY UTD DRIEGENF23
 
Saturday, September 16 2303930 11:00am Stitos West TZFC Eagles SDU 11M D1 Huggon
 
Saturday, September 16 2303931 1:30pm Morgan Creek West CFC 11M Black BFC Galaxy B2011
 
Saturday, September 16 2303932 12:30pm Cloverdale Athletic Park Turf #3 SUSC BCSPL Pre-Intake Black 11M CMFSC Tigres
 
Saturday, September 23 (week 3)
match id# time field home score away
Saturday, September 23 2303695 10:00am Fraser Heights 8v8 GAC Selects 11M CFC 11M White
 
Saturday, September 23 2303697 9:45am Newton Athletic #2 North BCT Tigers 11M LUSA LANGLEY UTD KORDIF23
 
Saturday, September 23 2303701 9:00am Newton Athletic 1 Turf SFC Selects 11M PMSC Pre-BCSPL
 
Saturday, September 23 2303933 12:15pm North Delta Cmty Park Delsom Mid NDFC United 11M BFC Lightning B2011
 
Saturday, September 23 2303934 9:00am Byrne Creek Secondary East SBMC Thunder PCEFC Wolves (Currie)
 
Saturday, September 23 2303935 12:00pm Walnut Grove turf 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD DRIEGENF23 TZFC Eagles
 
Saturday, September 23 2303936 11:00am Winskill Park 8v8 Turf South SDU 11M D1 Huggon CFC 11M Black
 
Saturday, September 23 2303937 11:00am Burnaby North West BFC Galaxy B2011 CMFSC Tigres
 
Saturday, September 23 2303938 12:00pm Town Centre North Main North CMFSC Wrexham FC SUSC BCSPL Pre-Intake Black 11M
 
Saturday, September 30 (week 4)
match id# time field home score away
Saturday, September 30 2303702 12:00pm Charles Best North CMFSC Tottenham GAC Selects 11M
 
Saturday, September 30 2303704 1:30pm Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B1D1 (Paz/Erwann) BCT Tigers 11M
 
Saturday, September 30 2303708 12:00pm Morgan Creek West CFC 11M White SFC Selects 11M
 
Saturday, September 30 2303939 11:15am Gates Park Turf 2 East PCEFC Wolves (Currie) NDFC United 11M
 
Saturday, September 30 2303940 12:30pm Stitos East TZFC Eagles SBMC Thunder
 
Saturday, September 30 2303941 1:30pm Morgan Creek West CFC 11M Black LUSA LANGLEY UTD DRIEGENF23
 
Saturday, September 30 2303942 12:00pm Charles Best South CMFSC Tigres </