Regular Season Schedules


on this page: standings | schedule | team contacts

Per BCSA rules, standings are only published for U14 and older



Schedule for Boys U13 Division 3 Neon Green

Saturday, September 9 (week 1)
match id# time field home score away
Saturday, September 9 2304841 4:00pm Town Centre North Main North CMFSC Dynamo FC CMFSC FC Sporting
 
Saturday, September 9 2304842 2:30pm Town Centre North Main South CMFSC RSL RMSC U13B7D3 (Nairn/Brown)
 
Saturday, September 9 2304845 9:00am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B5D3 (Michel/Eddy) CMFSC Timbers
 
Saturday, September 9 2305421 2:30pm Town Centre North Main North CMFSC Union PCEFC Dragons (Crossley)
 
Saturday, September 9 2305424 5:30pm Town Centre North Main North CMFSC Rapids CMFSC Sounders FC
 
Saturday, September 9 2305425 11:45am Trasolini Turf North Super 8 PMSC Lightning CMFSC Earthquakes FC
 
Saturday, September 9 2305426 10:30am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B4D3 (Loos/McBryan) AFC U13B Predators - Andrew Blakeman
 
Saturday, September 16 (week 2)
match id# time field home score away
Saturday, September 16 2304846 10:30am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B7D3 (Nairn/Brown) CMFSC Dynamo FC
 
Saturday, September 16 2304849 1:30pm Town Centre North Main North CMFSC Timbers PMSC Rangers
 
Saturday, September 16 2304850 1:30pm Town Centre North Main South CMFSC FC Sporting RMSC U13B5D3 (Michel/Eddy)
 
Saturday, September 16 2305430 12:00pm Town Centre North Main South CMFSC Earthquakes FC CMFSC Rapids
 
Saturday, September 16 2305431 11:45am Albion Upper Park Grass Field AFC U13B Predators - Andrew Blakeman PMSC Lightning
 
Saturday, September 16 2305432 12:45pm Gates Park Turf 2 West PCEFC Dragons (Crossley) RMSC U13B4D3 (Loos/McBryan)
 
Saturday, September 16 2304847 CMFSC RSL — BYE
Saturday, September 23 (week 3)
match id# time field home score away
Saturday, September 23 2304852 12:00pm Town Centre North Main South CMFSC RSL PCEFC Panthers (Kanna)
 
Saturday, September 23 2304853 11:15am Gates Park Turf 2 West PCEFC Bears (Miller) CMFSC Timbers
 
Saturday, September 23 2304855 10:30am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B7D3 (Nairn/Brown) CMFSC FC Sporting
 
Saturday, September 23 2305436 1:30pm Town Centre North Main North CMFSC Rapids AFC U13B Predators - Andrew Blakeman
 
Saturday, September 23 2305437 2:15pm North Shore Turf Field West Super 8 PMSC Lightning RMSC U13B4D3 (Loos/McBryan)
 
Saturday, September 23 2305438 12:00pm Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B6D3 (Cihelka/Zytniak) PCEFC Dragons (Crossley)
 
Saturday, September 30 (week 4)
match id# time field home score away
Saturday, September 30 2304857 9:00am Charles Best South CMFSC Timbers CMFSC RSL
 
Saturday, September 30 2304859 10:30am Charles Best North CMFSC FC Sporting PMSC Rangers
 
Saturday, September 30 2305441 10:00am Albion Upper Park Grass Field AFC U13B Predators - Andrew Blakeman CMFSC Chargers
 
Saturday, September 30 2305442 10:30am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B4D3 (Loos/McBryan) CMFSC Rapids
 
Saturday, September 30 2305443 12:45pm Gates Park Turf 2 West PCEFC Dragons (Crossley) PMSC Lightning
 
Saturday, September 30 2304860 RMSC U13B7D3 (Nairn/Brown) — BYE
Saturday, October 7 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 14 (week 6)
match id# time field home score away
Saturday, October 14 2304861 10:30am Town Centre Fridge South CMFSC Dynamo FC CMFSC Timbers
 
Saturday, October 14 2304862 12:00pm Town Centre Fridge North CMFSC RSL RMSC U13B5D3 (Michel/Eddy)
 
Saturday, October 14 2304864 10:30am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B7D3 (Nairn/Brown) PCEFC Panthers (Kanna)
 
Saturday, October 14 2305446 4:00pm Upper Albion AFC U13B Liverpool - Russ Jeffery AFC U13B Predators - Andrew Blakeman
 
Saturday, October 14 2305448 1:30pm Town Centre Fridge South CMFSC Rapids PMSC Lightning
 
Saturday, October 14 2305450 11:45am North Shore Turf Field East Super 8 PMSC Jaguars PCEFC Dragons (Crossley)
 
Saturday, October 14 2304865 CMFSC FC Sporting — BYE
Saturday, October 21 (week 7)
match id# time field home score away
Saturday, October 21 2304867 11:45am North Shore Turf Field East Super 8 PMSC Rangers CMFSC RSL
 
Saturday, October 21 2304868 12:00pm Charles Best North CMFSC FC Sporting PCEFC Bears (Miller)
 
Saturday, October 21 2304869 9:00am Charles Best South CMFSC Timbers RMSC U13B7D3 (Nairn/Brown)
 
Saturday, October 21 2305451 1:00pm Upper Albion AFC U13B Predators - Andrew Blakeman CMFSC Union
 
Saturday, October 21 2305453 1:15pm North Shore Turf Field East Super 8 PMSC Lightning CMFSC Chargers
 
Saturday, October 21 2305454 11:15am Gates Park Turf 1 PCEFC Dragons (Crossley) CMFSC Rapids
 
Saturday, October 28 (week 8)
match id# time field home score away
Saturday, October 28 2304872 12:30pm Town Centre Fridge North CMFSC RSL PCEFC Bears (Miller)
 
Saturday, October 28 2304873 9:00am Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B7D3 (Nairn/Brown) RMSC U13B5D3 (Michel/Eddy)
 
Saturday, October 28 2304875 11:15am Gates Park Turf 1 South PCEFC Panthers (Kanna) CMFSC FC Sporting
 
Saturday, October 28 2305458 3:00pm Upper Albion AFC U13B Liverpool - Russ Jeffery PMSC Lightning
 
Saturday, October 28 2305459 2:00pm Town Centre Fridge North CMFSC Chargers CMFSC Rapids
 
Saturday, October 28 2305460 12:00pm Pitt Meadows Secondary 2 West Turf RMSC U13B6D3 (Cihelka/Zytniak) AFC U13B Predators - Andrew Blakeman
 
Saturday, October 28 2305462 2:00pm