Regular Season Schedules


on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Boys U16 Division Metro Red


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 AUSC United SC 4 4 0 0 11 4 7 12 3.00
1 AUSC United SC
gp w l d gf ga gd pts ppg
4 4 0 0 11 4 7 12 3.00
2 GAC Selects 08M 3 2 0 1 8 4 4 7 2.33
2 GAC Selects 08M
gp w l d gf ga gd pts ppg
3 2 0 1 8 4 4 7 2.33
3 SFC Selects 08M 4 2 0 2 12 6 6 8 2.00
3 SFC Selects 08M
gp w l d gf ga gd pts ppg
4 2 0 2 12 6 6 8 2.00
4 CMFSC Columbus 4 2 1 1 13 5 8 7 1.75
4 CMFSC Columbus
gp w l d gf ga gd pts ppg
4 2 1 1 13 5 8 7 1.75
5 BCT Tigers 08M 4 2 1 1 12 5 7 7 1.75
5 BCT Tigers 08M
gp w l d gf ga gd pts ppg
4 2 1 1 12 5 7 7 1.75
6 RUSC United 4 2 2 0 4 9 -5 6 1.50
6 RUSC United
gp w l d gf ga gd pts ppg
4 2 2 0 4 9 -5 6 1.50
7 FVS 08 FV Selects 4 1 3 0 8 7 1 3 0.75
7 FVS 08 FV Selects
gp w l d gf ga gd pts ppg
4 1 3 0 8 7 1 3 0.75
8 NDFC DCS 08M 4 0 4 0 7 14 -7 0 0.00
8 NDFC DCS 08M
gp w l d gf ga gd pts ppg
4 0 4 0 7 14 -7 0 0.00
9 PMSC Millwall 3 0 3 0 0 19 -19 0 0.00
9 PMSC Millwall
gp w l d gf ga gd pts ppg
3 0 3 0 0 19 -19 0 0.00
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to Boys schedules page



Schedule for Boys U16 Division Metro Red

Saturday, September 9 (week 1)
match id# time field home score away
Saturday, September 9 2310341 1:00pm Hjorth Park Turf #2
GAC Selects 08M
4 - 1 RUSC United
 
Saturday, September 9 2310342 2:30pm Newton Athletic 2 Turf BCT Tigers 08M 1 - 1 SFC Selects 08M
 
Saturday, September 9 2310343 9:00am Cunnings
CMFSC Columbus
3 - 1 NDFC DCS 08M
 
Saturday, September 9 2310344 12:00pm Matsqui Rec Centre #2
FVS 08 FV Selects
7 - 0 PMSC Millwall
 
Saturday, September 9 2310441 2:00pm Ambleside D AT WVFC Rangers 2 - 4
AUSC United SC
cross over
Saturday, September 16 (week 2)
match id# time field home score away
Saturday, September 16 2310346 4:15pm Newton Athletic 1 Turf SFC Selects 08M 2 - 2 GAC Selects 08M
 
Saturday, September 16 2310347 2:00pm Holly Park 11v11 Grass NDFC DCS 08M 2 - 5
BCT Tigers 08M
 
Saturday, September 16 2310348 4:30pm Trasolini Turf Full PMSC Millwall 0 - 7
CMFSC Columbus
 
Saturday, September 16 2310349 4:00pm Matsqui Rec Centre #3
AUSC United SC
3 - 0 FVS 08 FV Selects
 
Saturday, September 16 2310350 4:00pm Minoru 2
RUSC United
2 - 0 ICSF BU16 Milan
cross over
Saturday, September 23 (week 3)
match id# time field home score away
Saturday, September 23 2310351 12:00pm Hjorth Park Turf #2
GAC Selects 08M
2 - 1 NDFC DCS 08M
 
Saturday, September 23 2310352 2:30pm Newton Athletic 2 Turf
BCT Tigers 08M
5 - 0 PMSC Millwall
 
Saturday, September 23 2310353 6:00pm Town Centre North Main CMFSC Columbus 1 - 2
AUSC United SC
 
Saturday, September 23 2310355 2:45pm Newton Athletic 1 Turf
SFC Selects 08M
5 - 0 RUSC United
 
Saturday, September 23 2310455 10:15am Empire Field S Turf
VAFC Flash
3 - 1 FVS 08 FV Selects
cross over
Saturday, September 30 (week 4)
match id# time field home score away
Saturday, September 30 2310356 2:45pm Trasolini Turf Full PMSC Millwall   GAC Selects 08M
 • please log into the Team Portal to report match scores
Saturday, September 30 2310357 10:00am Matsqui Rec Centre #3
AUSC United SC
2 - 1 BCT Tigers 08M
 
Saturday, September 30 2310358 3:00pm Charles Best CMFSC Columbus 2 - 2 FFC 08 Boys Selects
cross over
Saturday, September 30 2310359 4:00pm Minoru 2
RUSC United
1 - 0 FVS 08 FV Selects
 
Saturday, September 30 2310360 2:00pm Holly Park 11v11 Turf NDFC DCS 08M 3 - 4
SFC Selects 08M
 
Saturday, October 7 (week 40)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 14 (week 6)
match id# time field home score away
Saturday, October 14 2310361 2:00pm Hjorth Park Turf #2 GAC Selects 08M   AUSC United SC
 
Saturday, October 14 2310363 9:00am Cunnings CMFSC Columbus   FVS 08 FV Selects
 
Saturday, October 14 2310364 tba tba SFC Selects 08M   PMSC Millwall
 
Saturday, October 14 2310365 4:00pm Holly Park 11v11 Turf NDFC DCS 08M   RUSC United
 
Saturday, October 14 2310465 10:00am SFU #4 FCF BLUE   BCT Tigers 08M
cross over
Saturday, October 21 (week 7)
match id# time field home score away
Saturday, October 21 2310366 4:00pm Hjorth Park Turf #2 GAC Selects 08M   NVFC NVFC Selects 08
cross over
Saturday, October 21 2310367 10:00am Exhibition Park #3 SW FVS 08 FV Selects   BCT Tigers 08M
 
Saturday, October 21 2310368 tba tba RUSC United   CMFSC Columbus
 
Saturday, October 21 2310369 tba tba AUSC United SC   SFC Selects 08M
 
Saturday, October 21 2310370 tba tba PMSC Millwall   NDFC DCS 08M
 
Saturday, October 28 (week 8)
match id# time field home score away
Saturday, October 28 2310371 tba tba GAC Selects 08M   FVS 08 FV Selects
 
Saturday, October 28 2310372 tba tba BCT Tigers 08M   CMFSC Columbus
 
Saturday, October 28 2310374 2:00pm Holly Park 11v11 Turf NDFC DCS 08M   AUSC United SC
 
Saturday, October 28 2310375 tba tba PMSC Millwall   RUSC United
 
Saturday, October 28 2310475 tba tba VUFC Vipers   SFC Selects 08M
cross over
to top         to standings         to team contacts         to Boys schedules page



Team contacts for Boys U16 Division Metro Red

teamcontactcontact
AUSC United SC Pav Bahia
604-897-3102
[javascript protected email address]
Harp Bahia
604-897-8652
[javascript protected email address]
FVS 08 FV Selects Melissa Cameron
[javascript protected email address]
Rick Turner
604-351-5828
[javascript protected email address]
CMFSC Columbus Liam Carter
778-228-9917
[javascript protected email address]
Jodie Sunley
778-888-1081
[javascript protected email address]
PMSC Millwall Adam Tobia
236-996-4986
[javascript protected email address]
Ahmed Soliman Ibrahim
604-209-0410
[javascript protected email address]
RUSC United Jason Rowley
604-657-1496
[javascript protected email address]
John Yamazaki
604-788-9901
[javascript protected email address]
BCT Tigers 08M Patrick Prele
778-960-2477
[javascript protected email address]
Diana Simas
604-313-2569
[javascript protected email address]
GAC Selects 08M Pam Ruhr
604-765-1521
[javascript protected email address]
 
NDFC DCS 08M Tom Huggon
604-946-3989
[javascript protected email address]
Jennifer Walters
604-805-2693
[javascript protected email address]
SFC Selects 08M Rafa Domingoes
778-222-5541
[javascript protected email address]
Inder Panesar
778-847-4702
[javascript protected email address]

to top
to standings
to schedule
to Boys schedules page

BOYS Regular Season Schedules
Boys U11 Division 1A Red
Boys U11 Division 1A White
Boys U11 Division 1B Red
Boys U11 Division 1B White
Boys U11 Division 2A Purple
Boys U11 Division 2A Yellow
Boys U11 Division 2A Red
Boys U11 Division 2A White
Boys U11 Division 2A Blue
Boys U11 Division 2A Green
Boys U11 Division 2B Red
Boys U11 Division 2B White
Boys U11 Division 3 Blue
Boys U11 Division 3 White
Boys U11 Division 3 Yellow
Boys U11 Division 3 Green
Boys U11 Division 3 Orange
Boys U11 Division 3 Purple
Boys U11 Division 3 Red
Boys U11 Division 3 Grey
Boys U11 Division 3 Black

Boys U12 Division 1A Red
Boys U12 Division 1A White
Boys U12 Division 1B Red
Boys U12 Division 1B White
Boys U12 Division 2A Yellow
Boys U12 Division 2A Green
Boys U12 Division 2A Red
Boys U12 Division 2A Blue
Boys U12 Division 2A Orange
Boys U12 Division 2B Red
Boys U12 Division 2B White
Boys U12 Division 3 Black
Boys U12 Division 3 Yellow
Boys U12 Division 3 Grey
Boys U12 Division 3 Green
Boys U12 Division 3 Red
Boys U12 Division 3 White
Boys U12 Division 3 Blue

Boys U13 Division 1A Red
Boys U13 Division 1A White
Boys U13 Division 1B Red
Boys U13 Division 1B White
Boys U13 Division 2A White
Boys U13 Division 2A Red
Boys U13 Division 2A Blue
Boys U13 Division 2B Red
Boys U13 Division 2B White
Boys U13 Division 3 Black
Boys U13 Division 3 Blue
Boys U13 Division 3 Green
Boys U13 Division 3 Grey
Boys U13 Division 3 Purple
Boys U13 Division 3 Red
Boys U13 Division 3 Brown
Boys U13 Division 3 White
Boys U13 Division 3 Pink
Boys U13 Division 3 Yellow

Boys U14 Division 1 Red
Boys U14 Division 1 White
Boys U14 Division 2 Red
Boys U14 Division 2 Green
Boys U14 Division 2 Yellow
Boys U14 Division 2 Blue
Boys U14 Division 2 White
Boys U14 Division 3 Blue
Boys U14 Division 3 Purple
Boys U14 Division 3 Green
Boys U14 Division 3 Red
Boys U14 Division 3 White

Boys U15 Division 1 Red
Boys U15 Division 1 White
Boys U15 Division 2 White
Boys U15 Division 2 Red
Boys U15 Division 2 Blue
Boys U15 Division 3 Blue
Boys U15 Division 3 Red
Boys U15 Division 3 Green
Boys U15 Division 3 White

Boys U16 Division Metro Red
Boys U16 Division Metro White
Boys U16 Division 1 Red
Boys U16 Division 1 White
Boys U16 Division 2 White
Boys U16 Division 2 Red
Boys U16 Division 3 Blue
Boys U16 Division 3 Red
Boys U16 Division 3 White

Boys U17 Division Metro
Boys U17 Division 1 Red
Boys U17 Division 1 White
Boys U17 Division 2 Red
Boys U17 Division 2 White
Boys U17 Division 3 Red
Boys U17 Division 3 White

Boys U18 Division Metro
Boys U18 Division 1 Red
Boys U18 Division 1 White
Boys U18 Division 2 Red
Boys U18 Division 2 White
Boys U18 Division 3 Red
Boys U18 Division 3 White


Boys Regular Season Schedules
Girls Regular Season Schedules