Regular Season Schedules


on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Boys U14 Division 1 Red


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 CMFSC PSG 20 16 3 1 68 24 44 49 2.450
1 CMFSC PSG
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 16 3 1 68 24 44 49 2.450
2 SFC Pegasus 10M 20 12 4 4 58 31 27 40 2.000
2 SFC Pegasus 10M
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 12 4 4 58 31 27 40 2.000
3 LUSA LANGLEY UTD MASSAROF23 20 12 4 4 36 22 14 40 2.000
3 LUSA LANGLEY UTD MASSAROF23
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 12 4 4 36 22 14 40 2.000
4 GAC Selects 10M 20 12 4 4 33 22 11 40 2.000
4 GAC Selects 10M
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 12 4 4 33 22 11 40 2.000
5 RMSC U14B1D1 (Kelly/Kuntz/Sturhahn) 20 12 6 2 60 37 23 38 1.900
5 RMSC U14B1D1 (Kelly/Kuntz/Sturhahn)
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 12 6 2 60 37 23 38 1.900
6 CFC 10M Royal 19 9 5 5 46 28 18 32 1.684
6 CFC 10M Royal
gp w l d gf ga gd pts ppg
19 9 5 5 46 28 18 32 1.684
7 CFC 10M Black ● 20 11 6 3 70 30 40 31 1.550
7 CFC 10M Black
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 11 6 3 70 30 40 31 1.550
8 FVS 10 FV Selects 20 7 7 6 36 36 0 27 1.350
8 FVS 10 FV Selects
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 7 7 6 36 36 0 27 1.350
9 PCEFC Whitecaps (Ionascu) 19 6 10 3 29 37 -8 21 1.105
9 PCEFC Whitecaps (Ionascu)
gp w l d gf ga gd pts ppg
19 6 10 3 29 37 -8 21 1.105
10 PMSC United 20 7 12 1 31 41 -10 22 1.100
10 PMSC United
gp w l d gf ga gd pts ppg
20 7 12 1 31 41 -10 22 1.100
11 BCT Tigers 10M 18 4 12 2 27 52 -25 14 0.778
11 BCT Tigers 10M
gp w l d gf ga gd pts ppg
18 4 12 2 27 52 -25 14 0.778
12 AKAL 2010M D2 ● 19 4 11 4 45 56 -11 10 0.526
12 AKAL 2010M D2
gp w l d gf ga gd pts ppg
19 4 11 4 45 56 -11 10 0.526
13 SUSC Barcelona 10M 19 2 14 3 13 46 -33 9 0.474
13 SUSC Barcelona 10M
gp w l d gf ga gd pts ppg
19 2 14 3 13 46 -33 9 0.474
14 SFC United 10M ● 18 6 10 2 52 39 13 6 0.333
14 SFC United 10M
gp w l d gf ga gd pts ppg
18 6 10 2 52 39 13 6 0.333
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to Boys schedules page



Schedule for Boys U14 Division 1 Red

Saturday, September 9 (week 1)
match id# time field home score away
Saturday, September 9 2306802 3:00pm Trasolini Turf Full
PMSC United
1 - 0 SUSC Barcelona 10M
 
Saturday, September 9 2306803 4:15pm Charles Best CMFSC PSG 0 - 6
CFC 10M Royal
 
Saturday, September 9 2306804 12:15pm Matsqui Rec Centre #3 North FVS 10 FV Selects 2 - 4
SFC Pegasus 10M
 
Saturday, September 9 2306805 3:00pm Hjorth Park Turf #2 GAC Selects 10M 0 - 2
LUSA LANGLEY UTD MASSAROF23
 
Saturday, September 9 2306806 10:00am Gates Park Grass 2
PCEFC Whitecaps (Ionascu)
2 - 0 RMSC U14B1D1 (Kelly/Kuntz/Sturhahn)
 
Saturday, September 9 2307123 2:00pm Hjorth Park Turf #1 SUSC Santos 10M 1 - 5
SFC United 10M
 
Saturday, September 9 2307125 10:15am South Surrey Athletic Park #10
CFC 10M Black
13 - 0 MSC Mission Vikings
 
Saturday, September 9 2307223 9:30am Goldstone Park West
AKAL 2010M D2
10 - 0 SFC Raptors 10M
 
Saturday, September 9 2306801 BCT Tigers 10M — BYE
Saturday, September 16 (week 2)
match id# time field home score away
Saturday, September 16 2306807 2:00pm Newton Athletic Turf #4 SUSC Barcelona 10M 1 - 1 BCT Tigers 10M
 
Saturday, September 16 2306808 10:15am South Surrey Athletic Park #10
CFC 10M Royal
3 - 0 PMSC United
 
Saturday, September 16 2306809 10:30am Newton Athletic 1 Turf SFC Pegasus 10M 3 - 3 CMFSC PSG
 
Saturday, September 16 2306810 9:30am Noel Booth turf
LUSA LANGLEY UTD MASSAROF23
4 - 3 FVS 10 FV Selects
 
Saturday, September 16 2306811 9:30am Pitt Meadows Athletic U15-U18 grass
RMSC U14B1D1 (Kelly/Kuntz/Sturhahn)
2 - 0 GAC Selects 10M
 
Saturday, September 16 2307127 10:00am Newton Athletic Grass #10
SFC United 10M
13 - 0 AYSC United
 
Saturday, September 16 2307130 10:00am Kalgidhar Park AUSC Mavericks 0 - 5
CFC 10M Black
 
Saturday, September 16 2307228 12:00pm AJ McLellan Park Grass SUSC Lions 10M 1 - 9
AKAL 2010M D2
 
Saturday, September 16 2306812 PCEFC Whitecaps (Ionascu) — BYE
Saturday, September 23 (week 3)
match id# time field home score away
Saturday, September 23 2306813 12:45pm Newton Athletic 2 Turf
BCT Tigers 10M
3 - 2 CFC 10M Royal
 
Saturday, September 23 2306814 3:00pm Trasolini Turf Full PMSC United 3 - 7
SFC Pegasus 10M
 
Saturday, September 23 2306815 9:00am Charles Best
CMFSC PSG
4 - 1 LUSA LANGLEY UTD MASSAROF23
 
Saturday, September 23 2306816 2:00pm Matsqui Rec Centre #4 FVS 10 FV Selects 4 - 4 RMSC U14B1D1 (Kelly/Kuntz/Sturhahn)
 
Saturday, September 23 2306817 2:00pm Hjorth Park Turf #2
GAC Selects 10M
3 - 0 PCEFC Whitecaps (Ionascu)
 
Saturday, September 23 2307131 9:00am Chilliwack Secondary FF CHFC CFC U14 Dev Red 1 - 8
SFC United 10M
 
Saturday, September 23 2307134 2:45pm Newton Athletic #5 turf SFC Arsenal 10M ### 0 - 10
CFC 10M Black
 
Saturday, September 23 2306818 SUSC Barcelona 10M — BYE
Saturday, September 23 2307233 AKAL 2010M D2 — BYE
Saturday, September 30 (week 4)
match id# time field home score away
Saturday, September 30 2306819 10:00am Newton Athletic 9 Grass
SFC Pegasus 10M
7 - 1 BCT Tigers 10M
 
Saturday, September 30 2306820 9:00am Yorkson turf
LUSA LANGLEY UTD MASSAROF23
2 - 0 PMSC United
 
Saturday, September 30 2306821 9:30am Pitt Meadows Athletic U15-U18 grass RMSC U14B1D1 (Kelly/Kuntz/Sturhahn) 0 - 2
CMFSC PSG
 
Saturday, September 30 2306822 2:15pm Gates Park Grass 2 PCEFC Whitecaps (Ionascu) 1 - 3
FVS 10 FV Selects
 
Saturday, September 30 2306824 10:15am South Surrey Athletic Park #10
CFC 10M Royal
5 - 0 SUSC Barcelona 10M
 
Saturday, September 30 2307138 12:00pm South Surrey Athletic Park #9
CFC 10M Black
4 - 0 SUSC Santos 10M
 
Saturday, September 30 2307140 4:30pm Newton Athletic #6
SFC United 10M
8 - 0 BCT 10M BARCA MINIONS
 
Saturday, September 30 2307238 12:00pm South Surrey Athletic Park #10 CFC 10M Red 0 - 4
AKAL 2010M D2
 
Saturday, September 30 2306823 GAC Selects 10M — BYE
Saturday, October 7 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 14 (week 6)
match id# time field home score away
Saturday, October 14 2306825 2:30pm Newton Athletic 2 Turf BCT Tigers 10M 1 - 2
LUSA LANGLEY UTD MASSAROF23
 
Saturday, October 14 2306826 2:30pm