Division Standings, Schedule and Contacts



on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Girls U13 Division 1


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 CMF Blazers 8 8 0 0 38 6 32 24 3.00
2 NSG RENEGADES 10 9 6 1 2 24 9 15 20 2.22
3 FVS 10 FV Selects 8 5 2 1 15 4 11 16 2.00
4 PCE Rangers (TAYLOR) ● 9 8 1 0 33 6 27 16 1.78
5 CAU Chaos 2010 8 4 2 2 15 12 3 14 1.75
6 VAFC Thunderbirds 8 3 2 3 17 21 -4 12 1.50
7 SUSC Breakers 10F 9 4 4 1 12 11 1 13 1.44
8 LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22 9 3 3 3 6 5 1 12 1.33
9 VUFC GRL POWER 8 2 4 2 14 18 -4 8 1.00
10 WVFC Rangers 10 9 2 5 2 13 20 -7 8 0.89
11 SDU 2010F Selects 9 1 7 1 6 31 -25 4 0.44
12 CFC 10F Royal 7 1 6 0 11 22 -11 3 0.43
13 SFC Pegasus 10F 6 0 5 1 7 22 -15 1 0.17
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to schedules page




Schedule for Girls U13 Division 1

Sunday, September 11 (week 1)
match id# time field home score away
2205341 1:45pm Van Tech turf VAFC Thunderbirds LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22
2205455 9:00am Gates Park Turf 2 PCE Rangers (TAYLOR) CMF Rockets
Sunday, September 18 (week 2)
match id# time field home score away
2205346 9:00am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22 0 1
FVS 10 FV Selects
2205347 2:15pm Ambleside E AT WVFC Rangers 10 3 4
VAFC Thunderbirds
2205348 1:30pm Burnaby North turf
CAU Chaos 2010 4 2 SFC Pegasus 10F
2205349 12:00pm Holly Park 11v11 Grass SDU 2010F Selects 1 5
CMF Blazers
2205350 9:00am Point Grey turf VUFC GRL POWER 0 3
NSG RENEGADES 10
2205351 1:00pm Hjorth Park Turf #2
SUSC Breakers 10F 4 1 CFC 10F Royal
2205460 10:30am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD WOODLANDF22 0 7
PCE Rangers (TAYLOR)
Sunday, September 25 (week 3)
match id# time field home score away
2205352 12:00pm Exhibition Field Main Stadium
FVS 10 FV Selects 3 0 WVFC Rangers 10
2205353 9:00am Van Tech turf VAFC Thunderbirds 2 2 CAU Chaos 2010
2205354 4:30pm Newton Athletic #6 SFC Pegasus 10F 2 2 SDU 2010F Selects
2205355 10:00am Town Centre Mobilio
CMF Blazers 4 2 VUFC GRL POWER
2205356 9:45am Burdett AT
NSG RENEGADES 10 4 2 CFC 10F Royal
2205357 12:30pm Noel Booth turf
LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22 1 0 SUSC Breakers 10F
2205465 9:00am Gates Park Turf 2
PCE Rangers (TAYLOR) 3 0 NDFC United 10F
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2205344 12:00pm McCartney Grass
NSG RENEGADES 10 7 0 SDU 2010F Selects
Saturday, October 8 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Sunday, October 16 (week 6)
match id# time field home score away
2205365 3:00pm Trillium W Turf VAFC Thunderbirds 2 2 VUFC GRL POWER
2205366 12:15pm Newton Athletic 1 Turf SFC Pegasus 10F 1 6
CFC 10F Royal
2205367 4:00pm Charles Best
CMF Blazers 3 0 NSG RENEGADES 10
2205368 11:00am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22 0 0 CAU Chaos 2010
2205369 2:15pm Ambleside E AT WVFC Rangers 10 2 4
SUSC Breakers 10F
2205475 9:00am Gates Park Turf 2
PCE Rangers (TAYLOR) 5 1 CMF Forza
Sunday, October 30 (week 8)
match id# time field home score away
2205376 2:30pm Matsqui Rec Centre Turf #3 FVS 10 FV Selects CFC 10F Royal • exhibition
(score entry required)
2205377 10:30am Van Tech turf VAFC Thunderbirds NSG RENEGADES 10 • exhibition
(score entry required)
2205378 4:30pm Newton Athletic #6 SFC Pegasus 10F CMF Blazers • exhibition
(score entry required)
2205379 11:00am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22 VUFC GRL POWER • exhibition
(score entry required)
2205380 2:15pm Ambleside E AT WVFC Rangers 10 SDU 2010F Selects • exhibition
(score entry required)
2205381 1:00pm Burnaby North turf CAU Chaos 2010 SUSC Breakers 10F • exhibition
(score entry required)
2205485 9:00am Gates Park Turf 2 PCE Rangers (TAYLOR) CFC 10F White • exhibition
(score entry required)
Sunday, November 6 (week 9)
match id# time field home score away
2218107 12:00pm Ambleside D AT
WVFC Rangers 10 2 1 PCE Rangers (TAYLOR)
2218108 11:00am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22 0 0 FVS 10 FV Selects
2218109 10:30am Point Grey turf VUFC GRL POWER SFC Pegasus 10F
2218112 4:00pm Cloverdale Athletic Park Turf #1
SUSC Breakers 10F 1 0 SDU 2010F Selects
2218113 11:30am South Surrey Athletic Park #10 CFC 10F Royal VAFC Thunderbirds
CAU Chaos 2010 — BYE
Saturday, November 12 (week 10)
League Cup teams only: Nov 12/13 schedule found here
match id# time field home score away
2205340 2:00pm Chilliwack Secondary FF
FVS 10 FV Selects 2 0 SUSC Breakers 10F
Sunday, November 13 (week 10)
League Cup teams only: Nov 12/13 schedule found here
match id# time field home score away
2218114 9:00am Gates Park Turf 1
PCE Rangers (TAYLOR) 3 2 LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22
2218115 10:00am Matsqui Rec Centre Turf #4
FVS 10 FV Selects 4 0 VUFC GRL POWER
2218116 9:30am Newton Athletic #6 SFC Pegasus 10F 0 2
CAU Chaos 2010
2218117 9:45am Burdett AT NSG RENEGADES 10 2 2 WVFC Rangers 10
2218118 9:00am Winskill Park 11v11 Turf SDU 2010F Selects 1 8
CMF Blazers
2218119 10:00am Van Tech turf VAFC Thunderbirds 1 1 SUSC Breakers 10F
CFC 10F Royal — BYE
Sunday, November 20 (week 11)
match id# time field home score away
2218121 10:30am UBC Ken Woods Turf VUFC GRL POWER 0 1
PCE Rangers (TAYLOR)
2218122 1:00pm Burnaby North turf CAU Chaos 2010 0 5
FVS 10 FV Selects
2218124 12:30pm Walnut Grove turf LUSA LANGLEY UTD BRAMLEYF22 0 1
NSG RENEGADES 10
2218125 12:15pm Ambleside E AT WVFC Rangers 10 0 1
SDU 2010F Selects