Standings, Division Schedule and Contacts



on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Girls U13 Division 3 Yellow


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 RUSC Bandits 11 9 1 1 27 7 20 28 2.55
2 NSG Hulas 11 9 1 1 45 16 29 28 2.55
3 RFC Lightning ● 11 6 5 0 43 22 21 20 1.82
4 NSG Supercats 10 6 4 0 26 12 14 18 1.80
5 BIFC Bowen Arrows 10 11 6 5 0 34 29 5 18 1.64
6 VUFC Dynamite 11 6 5 0 20 22 -2 18 1.64
7 CAU Tigers 2010 11 5 4 2 27 15 12 17 1.55
8 WYSC Sea2Sky U13G 4 1 1 2 11 7 4 5 1.25
9 NSG Groovies 11 3 7 1 32 38 -6 10 0.91
10 NSG Tigers 10 3 7 0 14 42 -28 9 0.90
11 BGS Crew 11 2 8 1 14 40 -26 7 0.64
12 NSG Caps 9 1 6 2 7 25 -18 5 0.56
13 VAFC Lakers 12 0 11 1 5 69 -64 1 0.08
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to regular season schedules page




Schedule for Girls U13 Division 3 Yellow

Sunday, September 11 (week 1)
match id# time field home score away
2205555 10:30am Van Tech turf VAFC Broncos RFC Lightning
2205872 12:30pm Andree Vajda Janyk Field AT WYSC Sea2Sky U13G VUFC Dynamite
2205873 11:15am BICS Grass BIFC Bowen Arrows 10 VAFC Lakers
2205878 9:00am Van Tech turf VAFC Cyclones BGS Crew
Sunday, September 18 (week 2)
match id# time field home score away
2205561 9:00am Hugh Boyd Red RFC Lightning 2 5
NSG THUNDER
2205879 10:30am Van Tech turf VAFC Lakers 0 7
VUFC Dynamite
2205880 12:00pm Inter-River #5 Grass
NSG Supercats 5 0 BIFC Bowen Arrows 10
2205881 5:00pm William Griffin AT NSG Groovies 0 5
RUSC Bandits
2205882 1:15pm Brennan Park AT
SYSA Squamish United 10 7 0 NSG Tigers
2205883 10:15am Burnaby North turf CAU Tigers 2010 2 2 NSG Caps
2205884 9:00am Byrne Creek Secondary Turf BGS Crew 1 8
NSG Hulas
WYSC Sea2Sky U13G — BYE
Sunday, September 25 (week 3)
match id# time field home score away
2205567 10:30am Windsor AT
NSG BOLTS 7 0 RFC Lightning
2205886 10:30am Point Grey turf
VUFC Dynamite 2 1 NSG Supercats
2205887 11:15am BICS Grass
BIFC Bowen Arrows 10 6 2 NSG Groovies
2205888 12:00pm Hugh Boyd Blue RUSC Bandits 1 1 SYSA Squamish United 10
2205889 12:00pm Inter-River #5 Grass
NSG Tigers 3 2 CAU Tigers 2010
2205890 5:00pm William Griffin AT NSG Caps 1 1 BGS Crew
2205892 12:30pm Andree Vajda Janyk Field AT
WYSC Sea2Sky U13G 5 0 VAFC Lakers
NSG Hulas — BYE
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2205876 12:00pm Kirkstone Grass NSG Caps 0 7
SYSA Squamish United 10
Sunday, October 2 (week 4)
match id# time field home score away
2205573 9:30am Hugh Boyd Red RFC Lightning 3 4
ICSF ICSF Lazio 10
2205893 5:00pm William Griffin AT NSG Groovies 2 5
VUFC Dynamite
2205894 1:45pm Brennan Park AT
SYSA Squamish United 10 6 1 BIFC Bowen Arrows 10
2205895 1:00pm Burnaby North turf CAU Tigers 2010 1 3
RUSC Bandits
2205896 9:00am Byrne Creek Secondary Turf BGS Crew 1 2
NSG Tigers
2205898 12:30pm Andree Vajda Janyk Field AT WYSC Sea2Sky U13G 3 3 NSG Hulas
2205899 6:30pm William Griffin AT
NSG Supercats 2 0 VAFC Lakers
NSG Caps — BYE
Saturday, October 8 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Sunday, October 16 (week 6)
match id# time field home score away
2205579 1:00pm Burnaby North turf
CAU Phoenix 2010 1 0 RFC Lightning
2205900 12:00pm Point Grey turf VUFC Dynamite 0 4
SYSA Squamish United 10
2205901 11:15am BICS Grass BIFC Bowen Arrows 10 0 4
CAU Tigers 2010
2205902 12:00pm Hugh Boyd Blue
RUSC Bandits 6 0 BGS Crew
2205904 5:00pm William Griffin AT NSG Caps 0 7
NSG Hulas
2205905 1:30pm Trillium W Turf VAFC Lakers 4 4 NSG Groovies
2205906 12:30pm Andree Vajda Janyk Field AT WYSC Sea2Sky U13G NSG Supercats
NSG Tigers — BYE
Sunday, October 23 (week 7)
match id# time field home score away
2205585 9:30am Hugh Boyd Red
RFC Lightning 4 1 BGS Blizzard
2205907 2:45pm Burnaby North turf
CAU Tigers 2010 2 0 VUFC Dynamite
2205908 12:30pm Burnaby Central BGS Crew 0 7
BIFC Bowen Arrows 10
2205910 6:30pm William Griffin AT
NSG Hulas 5 3 NSG Tigers
2205911 12:30pm Andree Vajda Janyk Field AT WYSC Sea2Sky U13G NSG Caps
2205912 1:15pm Brennan Park AT
SYSA Squamish United 10 7 0 VAFC Lakers
2205913 5:00pm William Griffin AT NSG Groovies 1 4
NSG Supercats
RUSC Bandits — BYE
Sunday, October 30 (week 8)
match id# time field home score away
2205591 10:30am Point Grey turf VUFC Diamondbacks RFC Lightning • exhibition
(score entry required)
2205914 2:00pm Point Grey turf VUFC Dynamite 2 4
BGS Crew • exhibition
(score entry required)
2205916 12:00pm Hugh Boyd Blue RUSC Bandits 0 1
NSG Hulas • exhibition
(score entry required)
2205917 6:30pm William Griffin AT NSG Tigers NSG Caps • exhibition
(score entry required)
2205918 2:00pm Van Tech turf VAFC Lakers 0 7
CAU Tigers 2010
2205919 12:00pm Inter-River #8 Grass NSG Supercats SYSA Squamish United 10 • exhibition
(score entry required)
2205920 12:00pm Kirkstone Grass NSG Groovies WYSC Sea2Sky U13G • exhibition
(score entry required)
BIFC Bowen Arrows 10 — BYE
Sunday, November 6 (week 9)
match id# time field home score away
2218455 12:00pm Windsor AT NSG Tigers 0 7
BIFC Bowen Arrows 10
2218456 10:30am Windsor AT
NSG Hulas 3 2 WYSC Sea2Sky U13G
2218457 2:00pm Van Tech turf VAFC Lakers 0 3
NSG Caps
2218459 9:30am Hugh Boyd Red
RFC Lightning 4 0 VUFC Dynamite
2218460 12:00pm