Division Standings, Schedule and Contacts



on this page: standings | schedule | team contacts

Per BCSA rules, standings are only published for U13 and older



Schedule for Boys U12 Division 1A White

Saturday, September 10 (week 1)
match id# time field home score away
2202528 4:30pm Newton Athletic #6 North SFC Pegasus 11M LUSA LANGLEY UTD CANOSAF22
2202529 9:15am Burdett North AT NVFC Surge 11 CFC 11M White
2202623 11:30am Ambleside F East Grass WVFC Spuraways 11 SFC SFC Selects 11M
2202624 11:30am Jericho West S ICSF ICSF Juventus 11 CMF AC Milan
2202626 1:15pm Hugh Boyd Red North RFC Rangers VAFC Olympians
2202718 2:30pm Pitt Meadows Athletic #6 south grass RMSC RMSC U12B1D1 (Paz/Rowe/Michel) SUSC Celtic 11M
2202719 10:00am Gates Park Grass 1A PCE Wolves (CURRIE) SDU 2011M Huggon
2202720 10:30am Hjorth Road Turf #2 South 8v8 GAC Whitecaps 11M LUSA LANGLEY UTD DRIEGENF22
2202837 8:30am Queens Park East NWSC Strikers VAFC Timbers
2202838 12:45pm Jericho West N VUFC Riptide FAFC Team Barca
Saturday, September 17 (week 2)
match id# time field home score away
2202534 4:45pm Matsqui Rec Centre #4 East ASA STORM NVFC Surge 11
2202537 3:00pm Yorkson turf LUSA LANGLEY UTD CANOSAF22 CMF Tottenham
2202628 2:30pm Eagle Ridge Park North CMF AC Milan WVFC Spuraways 11
2202629 1:00pm Burnaby Heights Grass MUFC B-2011-Grey ICSF ICSF Juventus 11
2202630 10:30am Trillium W S VAFC Olympians VAFC Rovers
2202631 9:00am Jericho West S VUFC Adrenaline RFC Rangers
2202632 2:00pm Brookside Park North SFC SFC Selects 11M CFC 11M Royal
2202724 10:30am Winskill Park 8v8 Turf South SDU 2011M Huggon RMSC RMSC U12B1D1 (Paz/Rowe/Michel)
2202725 1:00pm Yorkson turf LUSA LANGLEY UTD DRIEGENF22 PCE Wolves (CURRIE)
2202726 2:00pm Westhill Grass Field PMSC BU12 D1 Red Stars GAC Whitecaps 11M
2202845 11:30am Adanac grass FAFC Team Barca NWSC Strikers
Saturday, September 24 (week 3)
match id# time field home score away
2202539 9:15am Burdett North AT NVFC Surge 11 SUSC Aston Villa 11M
2202542 10:00am Morgan Creek West CFC 11M White LUSA LANGLEY UTD CANOSAF22
2202633 11:30am Ambleside F East Grass WVFC Spuraways 11 MUFC B-2011-Grey
2202634 9:15am Trillium W S ICSF ICSF Juventus 11 VAFC Olympians
2202636 12:00pm Hugh Boyd Red South RFC Rangers CFC 11M Royal
2202637 1:00pm Eagle Ridge Park North CMF AC Milan SFC SFC Selects 11M
2202730 2:30pm Pitt Meadows Athletic #6 south grass RMSC RMSC U12B1D1 (Paz/Rowe/Michel) LUSA LANGLEY UTD DRIEGENF22
2202731 2:30pm Gates Park Grass 1B PCE Wolves (CURRIE) PMSC BU12 D1 Red Stars
2202732 10:30am Fraser Heights 8v8 GAC Whitecaps 11M BCT BC Tigers 11M
2202850 2:00pm Jericho West N VYSA Hajduk FCF Blues 11
2202852 10:00am Burnaby Central WBN Galaxy FAFC Team Barca
2202853 8:30am Queens Park East NWSC Strikers VAFC Wild
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2202544 9:15am Burdett North AT NVFC Fury 11 NVFC Surge 11
2202546 9:30am Walnut Grove turf 8v8 #1 LUSA LANGLEY UTD CANOSAF22 MUFC B-2011-White
2202638 10:15am Trillium E S VAFC Olympians WVFC Spuraways 11
2202639 9:00am Jericho West N VUFC Adrenaline ICSF ICSF Juventus 11
2202641 3:30pm Newton Athletic #6 North SFC SFC Selects 11M RFC Rangers
2202736 12:15pm Westhill Grass Field PMSC BU12 D1 Red Stars RMSC RMSC U12B1D1 (Paz/Rowe/Michel)
2202737 9:45am Newton Athletic #2 South BCT BC Tigers 11M PCE Wolves (CURRIE)
2202738 10:45am North Delta Cmty Park Delsom South NDFC United 11M GAC Whitecaps 11M
2202858 9:00am Trillium E S VAFC Timbers VYSA Hajduk
2202859 10:00am Adanac grass FAFC Team Barca ICSF ICSF Inter 11
2202861 11:00am Burnaby Lake West #1 South CAU Lightning 2011 NWSC Strikers
Saturday, October 8 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 15 (week 6)
match id# time field home score away
2202549 9:15am