Standings, Division Schedule and Contacts



on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Boys U15 Division 1


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 AUSC United 14 13 1 0 64 8 56 39 2.79
2 SBMC Thunderbirds 14 11 2 1 46 14 32 34 2.43
3 SUSC Predators 08M 13 10 2 1 42 15 27 31 2.38
4 ICSF ICSF Milan 08 13 8 1 4 26 16 10 28 2.15
5 LUSA LANGLEY UTD ROBAZZAF22 14 9 3 2 39 20 19 29 2.07
6 NVFC Fury 08 14 9 3 2 31 18 13 29 2.07
7 NSFC Mustangs 08M Elites 13 8 3 2 39 16 23 26 2.00
8 SCYS Storm 08 13 7 4 2 17 18 -1 23 1.77
9 CMF Aston Villa 14 6 4 4 22 10 12 22 1.57
10 GAC Arsenal 08M 13 6 7 0 34 25 9 18 1.38
11 LUSA LANGLEY UTD DEARF22 13 5 6 2 23 25 -2 17 1.31
12 SFC Pegasus 08M 14 6 8 0 26 27 -1 18 1.29
13 CAU Barca 2008 14 5 9 0 21 31 -10 15 1.07
14 PMSC Millwall ● 14 2 11 1 14 47 -33 15 1.07
15 CFC 08M Royal 13 3 8 2 12 27 -15 11 0.85
16 ASA STORM 13 2 10 1 13 48 -35 7 0.54
17 VUFC Panthers 14 2 12 0 13 56 -43 6 0.43
18 RUSC Selects 13 1 12 0 11 46 -35 3 0.23
19 VAFC Stingrays 13 0 13 0 12 65 -53 0 0.00
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to regular season schedules page




Schedule for Boys U15 Division 1

Saturday, September 10 (week 1)
match id# time field home score away
2200003 1:30pm Andy Livingstone West Turf
FFC Selects 08 Boys 7 0 PMSC Millwall
2207791 12:30pm UBC Warren Turf
VUFC Panthers 4 1 ASA STORM
2207792 12:00pm South Surrey Athletic Park #10 CFC 08M Royal 1 1 LUSA LANGLEY UTD DEARF22
2207793 9:45am Hjorth Park Turf #1
NSFC Mustangs 08M Elites 4 1 AUSC United
2207794 9:00am Byrne Creek Secondary Turf
SBMC Thunderbirds 7 0 VAFC Stingrays
2207795 12:00pm AJ McLellan Elementary Grass SUSC Predators 08M 1 3
CMF Aston Villa
2207796 12:30pm Burnaby Lake West #1
CAU Barca 2008 3 1 SFC Pegasus 08M
2207797 12:15pm Trillium W Turf
ICSF ICSF Milan 08 1 0 SCYS Storm 08
2207798 3:45pm William Griffin AT
NVFC Fury 08 5 2 RUSC Selects
2207799 1:30pm Willoughby turf NE
LUSA LANGLEY UTD ROBAZZAF22 3 2 GAC Arsenal 08M
Saturday, September 17 (week 2)
match id# time field home score away
2200010 3:45pm Heritage Mtn Elem Grass Field PMSC Millwall 2 3
VAFC Flash
2207800 3:00pm Walnut Grove turf
LUSA LANGLEY UTD DEARF22 3 1 VUFC Panthers
2207801 4:00pm Matsqui Rec Centre Turf #3
AUSC United 4 0 CFC 08M Royal
2207802 11:30am Van Tech turf VAFC Stingrays 1 5
NSFC Mustangs 08M Elites
2207803 9:30am Town Centre Mobilio CMF Aston Villa 0 3
SBMC Thunderbirds
2207804 10:00am Newton Athletic Grass #10 SFC Pegasus 08M 1 3
SUSC Predators 08M
2207805 2:00pm Brothers Park Grass
SCYS Storm 08 2 1 CAU Barca 2008
2207806 3:00pm Minoru Oval Full RUSC Selects 0 1
ICSF ICSF Milan 08
2207807 4:00pm Hjorth Park Turf #2 GAC Arsenal 08M 1 2
NVFC Fury 08
2207808 2:30pm Matsqui Rec Centre Turf #2 ASA STORM 0 4
LUSA LANGLEY UTD ROBAZZAF22
Saturday, September 24 (week 3)
match id# time field home score away
2200017 3:30pm Hjorth Park Turf #2
GAC Selects 08M 7 0 PMSC Millwall
2207809 12:30pm UBC Warren Turf VUFC Panthers 1 6
AUSC United
2207810 10:30am South Surrey Athletic Park #10
CFC 08M Royal 4 3 VAFC Stingrays
2207811 8:00am Hjorth Park Turf #1 NSFC Mustangs 08M Elites 0 0 CMF Aston Villa
2207812 10:45am Byrne Creek Secondary Turf
SBMC Thunderbirds 3 2 SFC Pegasus 08M
2207813 2:00pm Cloverdale Athletic Park Turf #2
SUSC Predators 08M 5 1 SCYS Storm 08
2207814 10:00am Burnaby Lake West #4
CAU Barca 2008 4 0 RUSC Selects
2207815 12:00pm Empire Field N Turf
ICSF ICSF Milan 08 1 0 GAC Arsenal 08M
2207816 3:45pm William Griffin AT NVFC Fury 08 3 4
LUSA LANGLEY UTD ROBAZZAF22
2207817 3:30pm Walnut Grove turf
LUSA LANGLEY UTD DEARF22 6 3 ASA STORM
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2200032 4:00pm