Standings, Division Schedule and Contacts


team found

on this page: standings | schedule | team contacts

Standings for Boys U13 Division 3 Red


# team gp w l d gf ga gd pts ppg
1 AYSC United 12 10 0 2 71 18 53 32 2.67
2 ASA HURRICANE 11 9 0 2 46 3 43 29 2.64
3 CMF United Red Devils 12 7 3 2 35 15 20 23 1.92
4 PCE Lions (JALEEL) 11 7 4 0 32 36 -4 21 1.91
5 CMF Fury 12 6 2 4 35 16 19 22 1.83
6 CMF Earthquakes 11 6 3 2 34 22 12 20 1.82
7 CMF Impact 12 6 3 3 33 19 14 21 1.75
8 CMF Knights 12 7 5 0 32 31 1 21 1.75
9 RMSC RMSC U13B4D3 (Lara/Saleh Al-Mossawi/Seckler) 12 3 8 1 26 39 -13 10 0.83
10 RMSC RMSC U13B3D3 (Campardo/Melo/Rutledge) 12 3 8 1 23 30 -7 10 0.83
● denotes team points have been adjusted by the League

to schedule         to team contacts         to regular season schedules page




Schedule for Boys U13 Division 3 Red

Saturday, September 24 (week 3)
match id# time field home score away
2204731 2:00pm Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD WOLTERF22 2 3
RMSC RMSC U13B3D3 (Campardo/Melo/Rutledge)
2204732 11:15am Gates Park Turf 1
PCE Lions (JALEEL) 7 1 AFC U13B Dragons - Russ Jeffery
2204733 1:30pm Mission Sports Park Grass 8 (full field) MSC Mission Matrix 1 2
CMF Knights
2204734 9:30am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD MONTAGUEF22 2 9
CMF Fury
2204735 3:30pm Charles Best
CMF Earthquakes 6 3 LUSA LANGLEY UTD HUBBARDF22
2204736 2:00pm Charles Best CMF Impact 0 4
CMF United Red Devils
2204738 12:30pm Pitt Meadows Athletic #8 grass
RMSC RMSC U13B4D3 (Lara/Saleh Al-Mossawi/Seckler) 7 0 CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS - WHITE
2204739 tba tba AYSC United 2 2 ASA HURRICANE
TZFC Grizzlies — BYE
Saturday, October 1 (week 4)
match id# time field home score away
2204741 3:00pm Town Centre North Main CMF Knights 0 1
PCE Lions (JALEEL)
2204742 4:30pm Town Centre North Main
CMF Fury 4 1 MSC Mission Matrix
2204744 3:30pm Percy Perry Stadium CMF United Red Devils 1 2
CMF Earthquakes
2204745 11:15am Gates Park Turf 2 PCE Ka-Pow (MUNROE) 0 4
CMF Impact
2204747 2:00pm Exhibition Park #1 NE
ASA HURRICANE 6 1 RMSC RMSC U13B4D3 (Lara/Saleh Al-Mossawi/Seckler)
2204748 2:45pm Westview Secondary turf RMSC RMSC U13B3D3 (Campardo/Melo/Rutledge) 0 4
AYSC United
LUSA LANGLEY UTD HUBBARDF22 — BYE
Saturday, October 8 (week 5)
Thanksgiving - no League matches scheduled
Saturday, October 15 (week 6)
match id# time field home score away
2204749 10:00am Yorkson turf LUSA LANGLEY UTD WOLTERF22 1 7
CMF Knights
2204750 11:00am Tzeachten Field Upper Grass TZFC Grizzlies 1 3
CMF Fury
2204752 9:30am Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD MONTAGUEF22 1 8
CMF United Red Devils
2204753 12:00pm Town Centre North Main
CMF Earthquakes 5 0 PCE Ka-Pow (MUNROE)
2204754 10:30am Percy Perry Stadium
CMF Impact 7 0 CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS - WHITE
2204755 12:15pm North Shore Turf Field Full PMSC BU13 D3 Thunder Beans 1 6
RMSC RMSC U13B4D3 (Lara/Saleh Al-Mossawi/Seckler)
2204756 9:30am Aldergrove Athletic Park West turf
AYSC United 8 1 AFC U13B Dragons - Russ Jeffery
2204757 3:45pm Westview Secondary turf RMSC RMSC U13B3D3 (Campardo/Melo/Rutledge) 0 4
ASA HURRICANE
PCE Lions (JALEEL) — BYE
Saturday, October 22 (week 7)
match id# time field home score away
2204758 1:00pm Bramblewood Elementary
CMF Fury 6 0 LUSA LANGLEY UTD WOLTERF22
2204759 2:00pm Noel Booth turf LUSA LANGLEY UTD HUBBARDF22 1 2
PCE Lions (JALEEL)
2204760 2:30pm Bramblewood Elementary
CMF United Red Devils 6 0 TZFC Grizzlies
2204762 11:00am Chilliwack Secondary FF CHFC CHILLIWACK FC 2010 BOYS - WHITE 1 7
CMF Earthquakes
2204763 5:30pm Westview Secondary turf RMSC RMSC U13B4D3 (Lara/Saleh Al-Mossawi/Seckler) 1 4
CMF Impact
2204764 4:00pm Matsqui Rec Centre Turf #4
ASA HURRICANE 3 0 PMSC BU13 D3 Thunder Beans
2204765 11:30am Bramblewood Elementary CMF Knights 2 9
AYSC United
2204766 9:00am Albion Sports Complex #1 AFC U13B Dragons - Russ Jeffery 0 7
RMSC RMSC U13B3D3 (Campardo/Melo/Rutledge)
MSC Mission Matrix — BYE
Saturday, October 29 (week 8)
match id# time field home score away
2204768 11:15am Gates Park Turf 2 PCE Lions (JALEEL) CMF United Red Devils • exhibition
(score entry required)
2204771 12:00pm Town Centre North Main CMF Earthquakes RMSC RMSC U13B4D3 (Lara/Saleh Al-Mossawi/Seckler) • exhibition
(score entry required)
2204772 9:00am Cunnings CMF Impact PMSC BU13 D3 Thunder Beans • exhibition
(score entry required)
2204773 9:30am Aldergrove Athletic Park West turf AYSC United 2 4
CMF Fury • exhibition
(score entry required)
2204774 6:00pm Westview Secondary turf RMSC RMSC U13B3D3 (Campardo/Melo/Rutledge) CMF Knights • exhibition
(score entry required)
2204775 2:30pm Telosky #1 turf AFC U13B Dragons - Russ Jeffery ASA HURRICANE • exhibition
(score entry required)
PCE Ka-Pow (MUNROE) — BYE
Saturday, November 12 (week 10)
League Cup teams only: Nov 12/13 schedule found here
Saturday, November 19 (week 11)
match id# time field home score away
2214373 9:30am Aldergrove Athletic Park West turf
AYSC United 6 1 CMF Knights
2214374 4:30pm Karina LeBlanc Turf RMSC RMSC U13B4D3 (Lara/Saleh Al-Mossawi/Seckler) 1 3
PCE Lions (JALEEL)
2214375 10:00am Bramblewood Elementary CMF Earthquakes 0 3
CMF United Red Devils
2214376 2:30pm